Yıkım ve Enkaz, Yıkım Hafriyat Ankara

AKTEPE YIKIM HAFRİYAT
0532 695 66 35 - 0532 415 66 35 
Her Türlü İnşaat Yıkım Hafriyat Yapılır.

Yıkım işleriniz için yıkımcılar aramaya başladınız.Yıkım işlerinin hassas ve önemli incelikle. Yapı İçinden Makinalı Bina Yıkımı İlk olarak yıkılması planlanan bina, fabrika veya sanayi tesisinin statik olarak mini makine ile yıkıma elverişli olup olmadığı mühendis kontrolünde denetlenir. Yapı mini makinarla yıkıma elverişli ise döşeme kalınlığı ve vibrasyon dikkate alınarak  uygun makina ve ekipman seçilir.

Yapının en üst döşemesinde cephe kenarları ve yırtık döşeme kenarlarına metal korkuluk inşa edilir. Tespit edilen makina, yapının merdivenleri uygun ise merdivenlerden tırmandırılır, uygun değil ise mobil vinçle en üst döşemeye çıkarılır. Söküm, kırım ve yıkımdan çıkan molozun aktarılacağı yer tespiti yapılır. Moloz aydınlık boşluğu, asansör boşluğu veya binanın müsait bir cephesinden, konveyör yardımıyla uzaklaştırılır. Genel kontrolü ve bakımı yapılmış makinaların, güvelik kontrolleri alınarak, döşemelerden başlanarak, hidrolik kırıcılar yada çene ataşmanları yardımıyla kırıma başlanır.

 Döşeme kırımı bitirildikten sonra donatılar kesilerek, çelik konstrüksiyon yada ahşap malzemeden imal edilmiş platform yardımı ile mini makineler bir alt döşemeye indirilir. İnşa edilen metal korkuluklar sökülerek bir alt kata monte edilir. Bir alt döşemeye indirilen mini makineler kirişleri ve kolonları kırdıktan sonra oluşan molozlar enkaz sevk bölgesinden temizlenerek zeminde biriktirilir. Bu işlemler her katta tekrarlanarak, eksiltilecek kata kadar bu metodla yapı yıkılır. Donatıların kesilmesi esnasında makas ataşmanı veya oksijen kaynağı kullanılmaktadır. Oksijen kaynağı kullanımında ve kesim işleminde çalışanlar ve çevre açısından bütün güvenlik tedbirleri alınarak işimizi yapmaktayız.

 

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret568968

AKTEPE YIKIM